Domů • O nás • O Klubu

držitelé 45 TITULŮ mistrů ČR

O KLUBU

Tým Prague EAGLES Cheerleaders je sportovní klub zabývající se cheerleadingem na závodní úrovni, hobby úrovni a formou kroužků na ZŠ a MŠ. Nabízíme širokospektrální pohybovou aktivitu pro děti a mládež za účelem budování fyzické kondice a prevence proti nemocem. Jedním z hlavní prvků fyzické gramotnosti je pohyb; naučit se, jak se hýbat, je stejně důležité jako znát abecedu nebo umět počítat. Cheerleading je díky své rozmanitosti ideální pro všeobecnou pohybouvou průpravu. Aby byla výuka kvalitní a podporovali jsme u každého jedince jeho správný sportovní rozvoj, máme několik výkonnostních skupin od začátečníku, přes mírně pokročilé až po ty nejvíc zkušené cheerleaders, kteří jsou na profesionální úrovni a stávají se členy výběrových, národních týmů. Pro naše soutěžní výběrové složky je prioritou účast na českých a evropských soutěžích, ze kterých jsme si přivezli už řadu nejcennějších titulů. Kromě soutěžní plochy nás můžete vidět také na nejrůznějších sportovních a společenských akcích.

Tým Prague Eagles Cheerleaders byl založen v roce 2001 a od počátku má svou základnu v Praze 4 a v Praze 12. Jsme členem České asociace cheerleaders (ČACH), European Cheer Unior (ECU) a Českého svazu sportu (ČUS). V současné době v týmu působí více jak 180 aktivních členů ve všech věkových kategorií a v několika výkonostních úrovní. Každý si u nás tedy najde své místo a každý má u nás uplatnění.

NAŠE VIZE

Nasbírali jsme spoustu titulů, pohárů, medailí a umístění, ale nejpyšnější jsme na životní lekce, které jsme díky našemu programu předali našim sportovcům.

Za {} let naší existence se nám podařilo vybudovat výjimečný program a prostředí, které pro naše sportovce znamená více než jen sportovní aktivitu, ale udává jejich životní styl, pomáhá jim formovat jejich osobnost a stává se místem, kde se z cizích lidí stávájí nejlepší přátele a z přátel se stává rodina na celý život. Nejsme jen skupina sportovců, ale hlavně tým skvělých mladých lidí a kamarádů, jejichž dlouholetá přátelství přesahují hranice sportovišť.

O CHEERLEADINGU

Cheerleading je širokospektrálním sportem, obsahující tanec, akrobacii na zemi i ve vzduchu a atraktivní lidské pyramidy. Soutěží se ve tří minutových dynamických choreografiích, které předvádí 16-25 sportovců. Důraz je kladen na technické provedení akrobatických prvků. Jak už právě zmíněný výčet aktivit napovídá, cheerleading je náročnou sportovní disciplínou, která vyžaduje pravidelnou a systematickou sportovní přípravu. Řadí se mezi koordinačně estetické sporty.

Sportovní cheerleading je mezinárodně uznávaným sportovním odvětvím. V roce 2016 byl uznán Mezinárodním Olympijským výborem a přijat jako oficiální sportovní odvětví v sekci neolympijských sportů. V roce 2020 byl přijat jako oficiální sportovní odvětví ČOV.

Svou různorodostí najde uplatnění v tomto sportu velmi široká skupina dětí a mládeže a právě bohatá obsahová náplň tohoto sportu je u něho drží až do dospělosti. Náročnost cheerleadingu vyžaduje kladení důrazu na týmovou spolupráci, důvěru a zodpovědnost. Zejména při stuntování není možné bez těchto faktorů trénovat. Otočit salto s vrutem na zemi je náročné a cheerleaders ho otáčejí po výhozu ve vzduchu a musí věřit svým týmovým kolegům, že je opravdu dochytí. Pravidelný a zodpovědný trénink probíhá obvykle 2x až 4x týdně podle programu klubu a dosažené výkonnosti. Kromě specializace na cheerleading jsou tréninky zaměřené na celkový pohybový rozvoj dětí a mládeže.

cheerleadingjesport.cz

WOULD YOU LIKE TO #BeAnEAGLE?