Archived Article

VII. ELITE CHEERLEADING CHAMPIONSHIP 2010 (VII. ECC 2010)

A je to tady!!! Přijíždíme na parkoviště před park, už z okénka vidíme davy cheerleaders oblečených v týmových uniformách podle nejnovějších trendů. Na hlavě jediné „cheerky“ nechyběla obrovská třpytivá mašle. Z dálky slyšíme řev a smích některých cheerleaders, které se zrovna projíždějí na obřích horských drahách. Jen mašle a bílé cheer tenisky jim plandaly dolů a zase nahoru :-D ( mě dokonce na jedné dráze mašle ulétla :-D).

Neztráceli jsme čas a přemístili jsem se do stylového westernového městečka, kde celá soutěž měla každou chvílí začít. Obhlédli jsme soutěžní plochu a zaujali ta nejlepší místa, abychom si co nejvíce užili úvodní Elite Staff Show.

V celém sále je šero. Začíná laser show doprovázená dramatickou hudbou, celá hala skanduje, a teď je to ale opravdu tady, říkám si. Na plátně před námi probíhá odpočítávání…“3“…“2“…“1“ a začíná neuvěřitelná Elite Show, která báječně uvedla celou soutěž.

Sobotu, tedy první soutěžní den odstartovala kategorie Partner Stunt a All-girl Group Stunt, poté následovali Juniorské Cheer i Dance týmové kategorie a kvalifikace senior All-girl cheer, Coed Senior a Limited Coed Senior, kde český All Star team skvěle zabodoval a přes obrovskou konkurenci se probojoval do nedělního finále.

Finálová neděle začala Coed Group Stunt a Individual kategoriemi a pokračovala velkým finálem v Limited Coed, Senior Coed a Senior All-girl. Byl to opravdu výborný a inspirující zážitek sledovat všechny ty prvotřídní týmy, bojující o přední příčky a o ceny v celkové hodnotě 45 000 Euro, jako například pokrytí týmových nákladů na „The Worlds 2011“ nebo na německý Beach Cup.

Všechny české týmy předvedly vynikající výkony, vybojovaly místa na předních příčkách a získaly několik pohárů. Tento mimořádný víkend česká výprava dokázala, že už patříme mezi ty skvělé evropské týmy a ostatním zemím vzkázala, že mají s českým cheerleadingem v blízké budoucnosti počítat na prvních místech.

Všem českým týmům tímto děkujeme za skvělou reprezentaci republiky.

fotky