Archived Article

European Cheerleading Championship 2012

Tréninky byly sice náročné,o to víc že přišlo téměř tropické počasí a tělocvična připomínala spíše saunu než místo na cvičení,ale i tak se nám povedlo sestavu natrénovat na co nejlepší úrovni. Poslední trénink a zároveň den odjezdu byl čtvrtek. Odpoledne jsme ještě pilovaly poslední detaily, trenérka Martina připomněla sraz ve 22:45 a jelo se domů dobalovat.

Večer jsme se sešly ověnčené svými zavazadly,stany,spacáky a samozřejmě taškami s jídlem. Autobus přijel asi za deset minut,částečně obsazený týmy PM stars a IM cheer z Pardubic. Šestnácti hodinová cesta na největší evropskou soutěž mohla začít!!

Konečně jsme dorazili na místo. Všichni se nadšeně hrnuli ven,sbírali své věci a pomalu jsme se vydali na cestu ke kempu, který se měl na následující víkend stát naším domovem. „Postavte si stany,pak si dáme trénink a můžeme jít do města“ , zněly Martininy instrukce pro následující okamžiky. Asi za půl hodiny stály všechny stany, my si daly malý trénink all girl, převlíkly se a šly se projít po městě.

V sobotu ráno jsme vstávaly velmi brzy,jelikož náš skvělý group měl své vystoupení mezi prvními. Jako obvykle odvedly holky skvělou práci a celá česká výprava skandovala a povzbuzovala. Odpoledne přišla na řadu naše sestava. Lehká nervozita byla cítit snad u všech členů týmu. Naši trenéři Martina a Blake se nás snažili povzbudit a také nám oba řekli že jsou na nás pyšní bez ohledu na to jak se sestava povede. Poté vše nabralo rychlý spád. Focení,rozcvička,kontrola občanských průkazů a už jsme stály v zákulisí soutěžní plochy,odkud bylo slyšet mohutné povzbuzování ostatních Čechů. Martina ukázala zaťaté pěsti a šla si sednout před plochu odkud měla nejlepší výhled. Uvaděč pozvedl mikrofon a pozval nás na plochu. „Tak jdeme na to,holky“, povzbuzujeme se navzájem a vbíháme na plochu. Sestava se povedla úžasně,jak jsme se mohly přesvědčit hned po vystoupení na video záznamu. „Super super super“,radovala se naše trenérka, „Do vyhlášení máte volno,hezky si odpočiňte“. A tak jsme se odebraly na tribunu,odkud jsme fandily jak našemu národnímu týmu, ve kterém máme i my své členy,tak i ostatním Čechům.

Kolem sedmé hodiny přišlo poslední vystoupení a všichni napjatě čekali na vyhlášení. Po vyhlášení a ceremonii menších kategorií konečně přišla na řadu ta naše. Dvanácté místo. I to je ale na soutěži jako je tato pro nás ohromný úspěch. Na závěr přišel proslov ředitelky evropské cheerleadingové unie, která oznámila, že příští rok bude mistrovství hostovat Skotsko. Malá skupinka na druhé tribuně začala tleskat a jásat. „Tak co,holky,příští rok Skotsko?“ , mrká na nás s významným pohledem Martina. Odpověď je jednoznačná-URČITĚ!!

Video - ZDE (soutěžní sestava)

Fotky - ZDE

Věrka Kantorová