Archived Article

ECU European Cheerleading Championship 2011 (Praha)

V půl desáté bylo zahájení. Ceremoniál byl opravdu krásný a my jsme si připadali jako na olympiádě. Hned po zahájení začali vystupovat první soutěžící. Byly tam dvě plochy, jedna určená pro cheer a druhá pro dance. Postupem času začali arénu vyplňovat diváci, kteří byli úžasní a vytvořili tu správnou atmosféru. Eagles měli vystupovat hned dvakrát - jednou v kategorii Allgirl senior group stunt a Allgirl senior cheer, kam se nominovali z Mistrovství republiky v cheerleadingu. Vždy hodinu před vystoupením, měl každý tým oficiální zkoušku, pak následovala týmová fotografie a krásné čekání na to, abychom mohli vstoupit na tu vysněnou plochu, na kterou se dívá plné hlediště lidí. Myslím, že vstoupit před takové množství lidí, chce mnoho odvahy.

Mezitím, kdy jsme nevystupovali nebo nefandili jiným týmům, běželi jsme do Cheer shopů. Nabídka byla opravdu veliká a ne jedna cheerka si nakoupila spousta nových cheer věcí. Pokušení bylo tak veliké, že nešlo odolat.

Když na scénu vstoupili Eagles group Extreme, diváci tleskali a cheerky fandily. Holky si vedly opravdu skvěle a předvedly výkon, který byl strhující a úžasný. Když nastával ten čas, aby šel na plochu Allgirl senior, byla vidět malá nervozita, ale hlavně nadšení a touha už tam jít a předvést, co v nás vlastně je. Bylo úžasné postavit se před tolik lidí a vidět, že Vám fandí. Opravdu pocit k nezaplacení. Když jsme se zpětně dívali na náš výkon na obrazovce, která tam byla pro všechny cheerleaders, museli jsme uznat, že jsme předvedli výkon, za který se vůbec nemusíme stydět. A i umístění je rozhodně úspěch a krok vpřed. Z arény jsme odcházeli s úsměvem a s unaveným tělem. Byl to den, který stojí za to si pamatovat.

Na závěr si dovoluji mluvit za všechny zúčastněné Eagles a říct, že si velmi vážíme téhle zkušenosti, která je k nezaplacení. Je to opravdu velká čest kvalifikovat se na Mistrovství Evropy a my jsme za to velmi rády a tyto vzpomínky si uchováme navždy.

© Jíťa